Blog

10. Nakafurano, królestwo nie tylko lawendy

japan

Kiedy planowaliśmy naszą podróż po Hokkaido, Furano wyłoniło się w naszych myślach jako kraina lawendowych pól. Jechaliśmy jednak krótko po sezonie lawendowym i nie bardzo wiedzieliśmy, czego oczekiwać. Ale mieliśmy czas, więc postanowiliśmy na własne oczy przekonać się, czy warto tu zajechać, gdy lawenda nie jest już w pełnym rozkwicie. Odpowiedź brzmi: Zdecydowanie tak.

Cały region Furano słynie z pól lawendowych, które przyciągają zarówno lokalnych mieszkańców, jak i międzynarodowych turystów swoimi rozległymi, malowniczymi widokami, zwłaszcza w lipcu, gdy lawenda kwitnie w pełni. Chociaż piękne pola lawendowe znajdują się na całym obszarze, zdecydowaliśmy się odwiedzić najbardziej znaną farmę, położoną w malowniczej miejscowości Nakafurano.

Już na stacji kolejowej czuć było, że jesteśmy we właściwym miejscu; kolorowe kwiaty w doniczkach i lawendowe akcenty zdobiły każdy kąt. Spacerem ruszyliśmy w kierunku farmy Tomita, ale już po 10 min spaceru natknęliśmy się na stok narciarski, który latem służy jako rozsadnik kwiatów. Rosły tam aksamitki, szałwie i celozje, posegregowane według kolorów, a i pasek lawendy się znalazł. Gdzie indziej widzieliśmy uprawę asparagusów do bukietów.

Image Description
Image Description
Image Description
Image Description
Image Description
Image Description
Working process

Rodzina Tomita: Stróże lawendy od 1903

Po półgodzinnym spacerze doszliśmy do farmy, instytucji z korzeniami sięgającymi początku XX wieku. Nie jest to tylko farma; to kompleks produkcyjny, który z dumą oferuje szeroką gamę produktów z lawendy, od olejków po kosmetyki, ale tworzy także unikalne przysmaki takie jak ciastka, herbaty czy lody. Jedna rozległa część farmy zajmuje się uprawą lawendy, ale lawenda to tylko początek tego, co ta farma ma do zaoferowania. Farma Tomita to jakby paleta malarza, na której każdy kolor i odcień kwiatów jest starannie dobrany. Hektary ziemi są podzielone na różnorodne sekcje: jesienne i wiosenne pola oraz hanabito, co w języku japońskim oznacza “kwiatowe pola”. W tej sekcji, od kwietnia do października, 80 różnych gatunków kwiatów kwitnie w pełnej okazałości, a my mieliśmy okazję je oglądać. Udało nam się także zobaczyć pola lawendowe, choć już nie w pełnej krasie. Cała ta kwiatowa rapsodia jest osadzona w malowniczym tle gór Tokachidake, co dodaje krajobrazowi dodatkowego uroku.

Image Description
Image Description
Image Description
Image Description
Image Description
Image Description
Image Description
Image Description
Working process

Nie można też zapomnieć o innych farmach w okolicy, każda z nich z własnym unikalnym urokiem. Szczegółowe informacje praktyczne, w tym plan czasowy i rozpiska dostępnych atrakcji, znajdziesz tutaj. A ponieważ Nakafurano jest niewielką miejscowością, zwiedzenie najważniejszych jej atrakcji nie zajmuje dużo czasu, co czyni je idealnym miejscem na krótką, ale intensywną wizytę.

Image Description
A man and a woman looking at a cell phone.

• Farmy Kwiatowe w Nakafurano

Saika no Sato: Mniejsza, ale równie piękna farma kwiatowa, gdzie można podziwiać różnorodność kwiatów, w tym lawendę, słoneczniki i inne - 20 min piechota od JP dworca; nie lezy bezposrednio na drodze do farmy Tomita

• Furano Lavender Fields (stok narciarski) - 10 min od JP

Farm Tomita: Najbardziej znana farma kwiatowa w Furano, słynąca z pięknych pól lawendy oraz innych kwiatów sezonowych. - 25 min od JP

Zobaczenie tych 3 atrakcji i powrot na dworzec zajmuje ok. 80 min. (nie liczac czasu zwiedzania). Dworzec Kami-Furano (inna stacja na ktorej trzeba wysiasc)

Hinode Park: Piękny park z różnymi gatunkami kwiatów, w tym lawendą, różami i innymi. Park zmienia swój wygląd w zależności od pory roku, oferując wspaniałe widoki i udogodnienia dla odwiedzających, takie jak ścieżki spacerowe, miejsca do odpoczynku i platformy widokowe. dojechac pociagiem do Kami-Furano (1 stacja od Nakafurano) a stamtad 15 min pieszo.

• Inne Porady • Sezon Lawendy: Najlepszy czas na odwiedzenie Furano, jeśli chcesz zobaczyć kwitnącą lawendę, to od końca czerwca do początku sierpnia. • Zakwaterowanie: Zaleca się rezerwację noclegu z wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie lawendy, kiedy to miejsca mogą być zarezerwowane.

• Jak Dojechać do Furano i Nakafurano

Samolotem: Najbliższe lotnisko to Asahikawa Airport. Z lotniska można dojechać do Furano autobusem lub taksówką.

Pociągiem: Nakafurano jest dobrze połączone z resztą Hokkaido przez pociągi JR (Japan Rail). Możesz dojechać do Furano pociągiem z Sapporo (około 2 godziny) lub z Asahikawa bezposrednio do Nakafurano (około 1 godziny). Wszystko zależy od konkretnej trasy i dostępnych połączeń.

Autobusem: Istnieją regularne połączenia autobusowe z Sapporo i innych większych miast Hokkaido.